• Baseny publiczne i prywatne

  • Baseny publiczne i prywatne

sauna sucha

Wersja do druku Poleć znajomemu


Sauna sucha, (tzw. fińska), to sauna w której temperatura wynosi 70-100°C, a wilgotność powietrza nie przekracza 30%. Gorące i suche powietrze otwiera pory skóry i oczyszcza ciało. Po wysiłku fizycznym, na przykład joggingu lub treningu, kąpiel w saunie jest bardzo korzystna. Pocenie się usuwa odpady, wyrównuje temperaturę i chłodzi, utrzymując skórę czystą i piękną. Para wytwarzana poprzez oblewanie gorących kamieni wodą, korzystnie jonizuje powietrze, co zgodnie z fińską tradycja ludową zapobiega zmęczeniu, nerwowości i niepokojowi. Sauna jest relaksująca i oczyszczająca. Łatwiej jest oddychać w saunie, która zmiękcza skórę i usuwa bóle mięśni i stawów.

Charakterystyka oferowanej sauny
Oferowaną saunę wykonujemy indywidualnie, przystosowując ją do kształtów i wymiarów wskazanego miejsca. Dzięki stosowanej przez nas technologii, Państwa sauna będzie zarówno doskonała pod względem estetycznym, jak również bardzo solidna i energooszczędna. Aby te cele osiągnąć, stosujemy materiały wysokiej jakości, jak również angażujemy solidną wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem, zdobytym podczas budowy setek saun. Wszystko to sprawia, że otrzymają Państwo coś wyjątkowego - Waszą saunę, źródło zdrowia, przyjemności i relaksu!

Materiał do budowy oferowanej sauny


Ściany, sufit
– świerk skandynawski, jodła kanadyjska, osika – specjalnie selekcjonowane i przygotowywane wyłącznie pod kątem zastosowania w saunach (import z Finlandii). Łagodny profil, szczeliny kompensujące skurcze, wyjątkowo długie pióro, a przede wszystkim piękno naturalnego drewna – to cechy charakteryzujące stosowany materiał. Konstrukcja szkieletowa wykonana z drewna sosnowego. Termoizolacja wykonywana jest z wełny szklanej hydrofobizowanej z ekranem z folii alumniowej.


Ławy
- to one decydują o komforcie korzystania z sauny. Zastosowano ławy wiszące, wykończone listwami egzotycznego drewna abachi (tzw. zimne drewno – szczególnie dedykowane do zastosowań saunowych ze względu na swoje właściwości fizyczne), w komplecie oparcia nad górnymi ławami i podgłówki. Ławy charakteryzują się wysoką jakością obróbki każdej listwy, pięknym kolorem oraz ergonomicznym kształtem i rozmiarem.


Drzwi
tafla z hartowanego szkła
o grubości 8 mm w drewnianej solidnej ościeżnicy.

Urządzenia i wyposażenie podstawowe


Piec
– klasyczny piec saunowy znanej z jakości swoich wyrobów fińskiej firmy Harvia typu VEGA przystosowany do współpracy ze sterownikiem zewnętrznym. Do oferowanej sauny dobrano piec o mocy ok. 8 kW w komplecie z odpowiednią ilością kamieni.


             
Urządzenie sterujące
– elektroniczny sterownik zewnętrzny zapewniający maksymalną wygodę i bezpieczeństwo korzystania. Sterownik posiada możliwość sterowania oświetleniem i czasem pracy sauny (tzw. opóźnienie załączenia i nastawny czas grzania), a przy tym jest estetyczny i łatwy w obsłudze


Oświetlenie
– kinkiety montowane w narożach z osłonami z naturalnego surowego drewna i bezpieczną lampą, dającą ciepłe nastrojowe światło

Elementy wyposażenia sauny
– ceber drewniany (poj. 4l), drewniana chochelka, klepsydra (15 min) oraz termohigrometr wskazujący temperaturę i wilgotność to żelazny zestaw każdego, kto pragnie korzystać z sauny
 
Wyposażenie dodatkowe

SAUNAHEART tzw. „serce sauny” – wkład do pieca umożliwiający kąpiele  aromatyczno-ziołowe z zastosowaniem odp. olejków zapachowych

Osłona pieca – wpływa na bezpieczeństwo wydzielając strefę największej temperatury w saunie. Wykonana na bazie listew ławkowych.
Oświetlenie dodatkowe np. podświetlenie dolnego cokołu sauny we wnętrzu, podświetlenie oparć nad górnymi ławami
Głośniki do sauny
Alarm dźwiękowy
Podświetlany termohigrometr