• Baseny publiczne i prywatne

  • Baseny publiczne i prywatne

sauny

Wersja do druku Poleć znajomemu

Sauna - miejsce zdrowego oczyszczenia

     Kąpiel w saunie przynosi ulgę i poczucie oczyszczenia nie tylko w fizycznym tego słowa znaczeniu, pozwala zrelaksować się i zregenerować po pracy, jest sposobem na utrzymanie higieny i dobrej kondycji ciała. Przebywanie w warunkach wysokiej temperatury, zakończone chłodnym prysznicem, pozwala zahartować organizm i wzmocnić jego odporność. Ponadto kąpiele w saunie, szczególnie parowej, wpływają korzystnie na drogi oddechowe.
Wystarczy niewielkie pomieszczenie wewnątrz domu, lub miejsce w ogrodzie, aby wprowadzić w nasze zwyczaje odrobinę fińskiej tradycji.

      Wielkość sauny uzależniona jest od tego, ile osób jednocześnie planuje korzystać z kąpieli. Dla czteroosobowej rodziny wystarczy kabina o powierzchni 4m2. Można ją usytuować w piwnicy, pokoju kąpielowym, każdym innym pomieszczeniu. Saunę można urządzić także, jako element architektury krajobrazu, w otoczeniu domu. Ta niewielka budowla z drewna na planie o wymiarach ok. 400x200 cm, może być wzbogacona dekoracyjnymi elementami z kamienia. Najkorzystniej prezentuje się w otoczeniu wody: basenu, sadzawki lub fontanny.

Oferujemy dwa  podstawowe rozwiązania w budowie saun:

uni01.jpg
sauny suche (fińskie)

uni01.jpg
sauny parowe (łaźnie)

     Wiele walorów kąpieli w saunie sprawia, że stanowią one coraz częściej część domu, nie tylko sportowych obiektów użyteczności publicznej. Choć korzystanie z sauny nie ma w Polsce takiej tradycji jak w Skandynawii, gdzie surowszy klimat bardziej skłania do korzystania z kąpieli w gorącym powietrzu, również w naszych warunkach zyskuje coraz więcej zwolenników.