• Baseny publiczne i prywatne

  • Baseny publiczne i prywatne

sauna parowa

Wersja do druku Poleć znajomemu


Sauna parowa, (tzw. łaźnia), to pomieszczenie, w którym należy zapewnić wysoką wilgotność powietrza (blisko 100%) przy temperaturze na poziomie 35 - 55°C. Parametry te zapewnia generator, który jest sercem każdej łaźni parowej. Takie warunki wymuszają stosowanie odpowiednich materiałów, dlatego do budowy naszych łaźni używamy wyłącznie sprawdzonych elementów najwyższej jakości.
Kąpiel w łaźni parowej ma szczególnie korzystne działanie na drogi oddechowe. Wilgotne i ciepłe powietrze podczas kąpieli pozytywnie oddziaływuje na skórę, poprawia krążenie krwi, oczyszcza organizm z toksyn i regeneruje zmęczone mięśnie. W opcji rekomendowanej proponujemy zastosowanie pompy dozującej aromaty zapachowe.

Charakterystyka oferowanej sauny
Oferowaną saunę wykonujemy wyłącznie według Waszego życzenia i w odniesieniu do indywidualnych warunków, przystosowując ją do kształtów i wymiarów wskazanego miejsca. To dlatego Państwa sauna będzie doskonała pod względem estetycznym i niepowtarzalna. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu sprawimy, że będzie również bardzo solidna, trwała i energooszczędna. Wszystko to sprawia, że otrzymają Państwo coś wyjątkowego - źródło zdrowia, przyjemności i relaksu!

Materiał do budowy oferowanej sauny

Ściany – wodoodporne płyty budowlane obustronnie zbrojone siatką z włókna szklanegopowleczone wysokogatunkowym spoiwem - całość posiada doskonałe właściwości izolacyjne i wytrzymałościowe. Zastosowany materiał daje nam gwarancję, że ogromna ilość wilgoci z wnętrza łaźni nie będzie zagrażać budynkowi penetrując w głąb ścian. Jako okładzinę zewnętrzną stosujemy mozaikę szklaną (2,5x2,5cm) w bogatej kolorystyce.

Sufit - wykonany na bazie płyt polistyrenowych. Jest on pecjalnie wyprofilowany tworząc łukową konstrukcję, dzięki czemu wykraplająca się woda łagodnie spływa po powierzchni stropu i ścian nie tworząc efektu nieprzyjemnego zimnego deszczu. Płyty pokryte warstwą paroszczelną z izolacją epoksydową oraz wykończony tynkiem szlachetnym.

Ławy - stosujemy bardzo wygodne systemowe ławy o profilu Classic - szerokie wygodne siedzisko z cofniętą podstawą i ergonomicznym kształtem oparcia. Wysokogatunkowa obustronnie zbrojona pianka polistyrenowa, z której zbudowana jest ława sprawia, że są bardzo wytrzymałe i zawsze ciepłe, co jest bardzo ważne w kontakcie z gołym ciałem. Wykończenie ław stanowi również okładzina z mozaiki szklanej.


Drzwi
tafla z hartowanego szkła
o grubości 8 mm w aluminiowej malowanej ościeżnicy.
Posadzka wykończona mozaiką szklaną z odpływem punktowym.
Wentylacja w najwyższym punkcie sufitu kabiny podłączona do kanału wentylacyjnego budynku (jeżeli jest taka możliwość)

Urządzenia i wyposażenie podstawowe

Generator pary – zaawansowany technologicznie najnowszej generacji urządzenie z własnym systemem autodiagnstyki i wygodnym systemem odkamieniania i odszlamiania. Wylot pary wewnątrz kabiny poprzez ozdobny element ze stali nierdzewnej.

Urządzenie sterujące – bardzo wygodny, łatwy w obsłudze, estetyczny i solidny sterownik zewnętrzny z dotykowym panelem sterowaniaOświetlenie
– lampy punktowe w podstawie ław wspaniale podkreślają detale wnętrza tworząc niepowtarzalny klimat.
Wąż Kneippa
służy do przyjemnej i orzeźwiającej kąpieli po skorzystaniu z sauny. Wąż może służyć do polewania i mycia łaźni.
      
Wyposażenie dodatkowe
Pompa do aromatów
Oświetlenie dodatkowe np. typu "Gwiezde niebo"
Głośniki wodoodporne