• Baseny publiczne i prywatne

  • Baseny publiczne i prywatne

baseny z bloczków Tekno-Blok

Wersja do druku Poleć znajomemuTechnologia niecki żelbetowej tradycyjnej jest bardziej pracochłonna i kosztowna niż technologia stosowana przez naszą firmę. Proponujemy budowę niecki basenowej z bloczków betonowych typu Tekno-Blok.

Powierzchnia basenu wykonanego w tej technologi może być prostokątna, owalna, o dowolnych zróżnicowanych kształtach z zatoczkami. Nie ma żadnych ograniczeń fantazji architekta czy użytkownika.

Dno basenu wylewa się z betonu o grubości 20 cm ze zbrojeniem siatki w odpowiednim rozstawie w obu kierunkach rozpiętości basenu.

Z płyty dennej wypuszcza się zbrojenie ścian wg wymiarów pustaka konstrukcyjnego.

W trakcie betonowania dna należy osadzić „niszę szczelną” z pcv dla umożliwienia okresowego odpompowania wody z basenu. Ściany basenu wykonane są jako murowo-żelbetowe z kształtek Tekno-Blok o wymiarach 39 x 19 x 24 cm.  W otworach bloczków umieszcza się zbrojenie pionowe. Następnie pionowe kanały w bloczkach betonuje się i wibruje

W basenach ogrodowych najlepszym materiałem do wykończenia ścian w proponowanej technologii jest folia Alkorplan 2000 występująca w kilku kolorach i wzorach. Jest to rozwiązanie bardzo prestiżowe i estetyczne, a głównymi zaletami są dość szybki montaż
i trwałość.


Możemy Państwu zaoferować dwa rodzaje basenów budowanych od podstaw: basen skimmerowy i basen z rynną przelewową.
Basen skimmerowy charakteryzuje się tym (wizualnie), że poziom wody w basenie jest kilkanaście centymetrów poniżej linii brzegowej. Natomiast w basenach z rynną przelewową (najczęściej budowany na pływalniach publicznych) lustro wody w basenie jest równe z brzegiem.

 


.